Оливоосвячення або Єлеосвячення - помазання хворого освяченою олією - єлеєм. Згідно з вченням православної церкви, єлеосвячення зцілює немочі духовні й тілесні - ті, які є наслідком гріхів. В православ'ї єлеосвячення здійснюється над особами старше 7 років, які хворіють тілесними або душевними хворобами.

В Новому Заповіті сказано: “Чи хто з вас занедужав, - нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши його єлеєм во ім'я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підведе його Господь...” (Як. 5,14-15). Тайна Єлеопомазання має на меті зцілення душевної і тілесної недуги через молитву церковної спільноти і помазання освяченою оливою.

Таїнство єлеосвячення в православній церкві спочатку здійснювалося сімома священиками. Вони запалювали свічки, читали сім молитов про одужання хворого, сім послань апостолів, сім віршів з Євангелія, потім сім раз змазували єлеєм хворого. Тепер цей обряд здійснює один священик, але, як і раніше, збереглися сім прохань за хворого, сім молитов.
Святе Таїнство доконується в Церкві від часів Ісуса Христоса, який наказав Апостолам намащувати хворих для їх виздоровлення:
"І вийшли Апостоли й проповідали, щоб каялися. І багато вигонили демонів. і оливою хворих багато намащували й виздоровляли" (Мрк. 6. 12-13).

Оливоосвячення

НАША  МIСIЯ 

Місія вести людей до спасіння, і  до Царства Божого, забезпечити молитовне середовище на славу Божу для українців та інших православних віруючих, послуговуючи в усіх їхніх духовних потребах.

AДРЕСА

2238-50 West Cortez Street 

Chicago, Illinois 60622

тел: (773) 278-2827

StVolodymyrChicago.com

ПІДПИШІТЬСЯ НА ЕМАІL РОЗCИЛКУ
  • Facebook Social Icon
Слідкуйте за нами на Facebook

© 2018 by St.Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral, Chicago.  

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now