НАША  МIСIЯ 

Місія вести людей до спасіння, і  до Царства Божого, забезпечити молитовне середовище на славу Божу для українців та інших православних віруючих, послуговуючи в усіх їхніх духовних потребах.

AДРЕСА

2238-50 West Cortez Street 

Chicago, Illinois 60622

тел: (773) 278-2827

StVolodymyrChicago.com

ПІДПИШІТЬСЯ НА ЕМАІL РОЗCИЛКУ
  • Facebook Social Icon
Слідкуйте за нами на Facebook

© 2018 by St.Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral, Chicago.  

  Хор "Боян" 

Відомо, як важливим чинником у житті Православної Церкви являється церковний хор. Згадаймо, хоч би славну хорову традицію наших монастирів, духовних семінарій, з їх величними хорами. В церкві неможлива відправа урочистих Богослужень без участі хору і також його людської душі, підмінити органами, чи іншими музичними інструментоами. 


Мало хто з сьогодніших парафіян знайомий з довголітньою історією початку та дальших етапів розвитку сьогоднішого нашого церковного хору "Боян". Початки сягають 1916 року, коли в Чикаго було засновано УПЦ св. Трійці по вулиці ERIE, тоді ж і постав церковний хор під назвою "Бандурист". В 1929 р. він обєднався з хором ім. Котляревського, українських канадців замешкалих у Чикаго і створили хор під назвою "Боян".

В 1945 р. парафія св. Трійці придбала нове приміщення по вулицях OAKLEY i CORTEZ. Одночасно ця парафія переіменувала себе на св. Володимира; тепер катедральна парафія Князя Володимира. Були спроби переіменувати хор "Боян" ще при св. Трійці, але члени хору відкинули цю пропозицію, і хор до сьогодні, тобто понад 90 років носить ту саму назву. 


В роках 1946-1961 хор нараховував від 40 до 60 хористів.


В 1977 р. відбулося пересилання "Голосом Америки" Великоднього Богослужіння з собору на Ураїну.
Хор виступав в Чикаго на телебаченні, в сербській церкві у MILWAKEE, у греків на День Православ"я і так далі. А також влаштовував "Вечорниці".


Першим диригентом хору був В. Новосад. Після того провадили Н. Гриневецька, Є. Королишин, С. Чуба, А. Юрченко, Н. Панасюк, І. Савчук, проф. І. Трухлий, М. Желихівський, д-р В. Трухлий, М. Діліндорф та о. С. Позняк. За останні 25 років головами хору були: М. Филипович, В. Зарицький, І Іващенко.


На сьогодніший час хор нараховує біля 30 хористів. Нажаль відчувається брак поповнення новими силами з молоді, бо давні хористи вже не допомагають, а заступити їх немає кому. Хор потребує значного вкладу праці диригента і співпраці хористів. Крім того треба гарно, молитовно співати, що можна осягнути лише красою мистецького виконання.

Ласкаво просимо!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now