ПІДПИШІТЬСЯ НА ЕМАІL РОЗCИЛКУ
  • Facebook Social Icon
AДРЕСА

2238-50 West Cortez Street 

Chicago, Illinois 60622

тел: (773) 278-2827

StVolodymyrChicago.com

Місія вести людей до спасіння, і  до Царства Божого, забезпечити молитовне середовище на славу Божу для українців та інших православних віруючих, послуговуючи в усіх їхніх духовних потребах.

НАША  МIСIЯ 

© 2018 by St.Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral, Chicago.  

Слідкуйте за нами на Facebook

Після хіротонії Василя Липківського на митрополита та Нестора Шараївського на архієпископа відбулося висвята Івана Теодоровича, котрого вже висвячували самі Липківський та Шараївський - це відбулось 26 жовтня 1921 р. Саме Теодорович і очолить пізніше Українську Православну Церкву США та Канади. Іван Теодорович народився 6 жовтня 1887 р. на Волині, навчався в Житомирській духовній семінарії, але був звільнений з неї за українофільство. У 1915 р. він все ж став священиком, під час подій 1917 - 1920 років був військовим капеланом армії УНР та інших українських військових угрупувань.

На момент єпископської хіротонії він був удівцем, направлення отримав на Подільську кафедру, але в 1924 р. у сані архієпископа УАПЦ він виїхав на американський континент, щоб очолити там українські православні парафії.


Одразу після приїзду Теодоровича до північної Америки відбулись Собори православних українців у США та Канаді. Собор у США постановив утворити з вже існуючої української архиєпархії Американо - Українську Православну Церкву в США, а стати на її чолі запросив архиєпископа Івана Теодоровича, якому колишній першоієрарх української православної юрисдикції у США митрополит Германос з Антіохійської Православної Церкви офіційно передав свої обов'язки.


Собор Української Греко-Православної Церкви Канади проходив 16 - 17 липня 1924 р. і так само прийняв постанову просити Івана Теодоровича очолити їхню Церкву, на що він погодився. Через велику зайнятість Теодорович відвідував українські парафії в Канаді тільки взимку, влітку ж адмініструванням церковного життя у Канаді займався о. Семен Савчук - голова консисторії УГПЦК. 


На кінець 1928 р. УГПЦК мала приблизно 64 тис. вірних, організованих у 152 парафіяльні громади, пастирську опіку над якими здійснював 21 священик. В 1940 р. вже було 189 парафій: 81 у Саскачевані, 55 в Альберті, 53 у Манітобі. Богослужбовою мовою українських парафій і в Канаді, і в США була мова українська. Через певний час почалися суперечки стосовно неканонічної висвяти архієпископа Івана Теодоровича. І тому в 1929 році група православних українців США зібралися на Собор в м. Аллентаун (штат Філадельфія), на якому постановили утворити окрему Українську Православну Церкву в Америці, адміністрування в котрій було доручено священику Йосипу Жуку. Собор 1931 р. у м. Нью - Йорк обрав о. Йосипа Жука на єпископа УПЦ в Америці, і в 1932 р. два архієреї Антіохійського Патріархату висвятили о. Йосипа Жука на єпископа у нью - йоркському Свято-Володимирському Соборі на 14-й вулиці. Але єпископ Йосип Жук не прожив після цього і двох років, а тому УПЦ в Америці знову залишилася без єпископа.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now