top of page

Хронологія

У 1936 р. Вселенський Константинопольський Патріархат, котрий традиційно вважає долю діаспорних церковних груп справою своєї компетенції, прийняв УПЦ в Америці у свою юрисдикцію, а в 1937 р. висвятив для неї єпископа Богдана (Шпильку).


Під керівництвом владики Богдана УПЦ в Америці досить динамічно розвивалася і в недалекому часі змогла зрівнятися кількістю парафій з юрисдикцією архієпископа Івана Теодоровича - Американо-Українською Православною Церквою в США (треба зазначити, що в Канаді також була започаткована низка парафій юрисдикції єпископа Богдана (Шпильки).


До 1950 р. ці дві юрисдикції існували паралельно, і тільки в 1950 р. змогли нарешті об'єднатися.В 1971 році митрополит Теодорович помер, його змінив митрополит Мстислав Скрипник, який в 1990 році був вибраний в Києві патріархом Української Автокефальної Православної Церкви. 12 березня 1995 церква війшла під юрисдикцію Константинопольського патріархата, а в наступному до неї приєдналась більш малочисленна УПЦ Америки. 

Перед об'єднанням церква нараховувала біля 200 парафій, 150 в США, а також парафії в багатьох інших країнах.

16 грудня 2007 року після тяжкої хвороби Владика Всеволод упокоївся в Бозі. Досмертно був нагороджений Президентом України Віктором Ющенком орденом «За заслуги» II ступеня (за вагомий особистий внесок у гармонізацію міжконфесійних відносин, активну благодійницьку діяльність та з нагоди 80-річчя від дня народження). На місце Владики Всеволода Священним Синодом Константинопольського Патріархату 9 січня 2008, обрано єпископа-помічника для митрополита Іринупольського Констянтина: архимандрита Даниїла (Зилінського), який носить титул єпископ Памфільський. 

bottom of page