top of page

Миропомазання

Миропомазання — символізує освячення і зміцнення духовних сил християнина на шляху до спасіння

Миропомазання відбувається після хрещення, бо не можна охреститися і не отримати в той же час дар Святого Духа.

Діяння 2:38

"Петро ж до них: "Покайтесь", каже, "і нехай кожний з вас охриститься в ім'я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа".

В святій Тайні миропомазання, хрещений стає християнином, тобто любителем в істинному значенні цього слова, повноправним членом людей Бога .

"Через миропомазання кожен член Церкви стає пророком і отримує місце біля Христа" .

Він цитує перше послання Йоана Богослова 2:20, "Ви ж маєте помазання від Святого, й усе знаєте" .

Священик молиться:

Благословен єси, Господи Боже, вседержителю, джерело добра, сонце правди, що засвітив сущим у темряві світло спасення явленням єдинородного твого Сина і Бога нашого і дарував нам, недостойним, блаженне очищення у святій воді і божественне освячення у животворчому помазанні. Ти й нині благословив знову родити раба твого новопросвіщенного (рабу твою новопросвіщенну), [ім'я], водою і духом, і дарував йому (їй) відпущення гріхів, вольних і невольних.

Сам, Владико, всіх царю добросердний, даруй йому (їй) і печать дару святого, і всесильного, і поклоняємого твого Духа, і причастя святого тіла і чесної крови Христа твого. Охорони його (її) у твоїм освяченні, утверди в православній вірі, визволи його (її) від лукавого і від усіх починань його. Душу його (її) збережи спасенним твоїм страхом у чистоті і правді, щоб він (вона), у всякому ділі і слові вгодивши тобі, став сином і наслідником (стала дочкою і наслідницею) небесного твого царства.

Священик помазує охрещеного святим миром, роблячи образ хреста на чолі, очах, ніздрях, устах, вухах, грудях, руках і ногах, кажучи: "Печать дару Святого Духа. Амінь" .

bottom of page